Kabelka

2013-09-25

Toto je postup, ako som robila túto listovú kabelku, takzvané "psaníčko" zo zvyškov látok a kartónu.Základom je obdĺžnik; rozmery závisia len od vás a množstva materiálu, ktorý máme k dispozícii. Moja kabelka má približne 60 x 30 cm. Vhodný materiál je pevná látka, ktorá sa nestrapká. Na moju kabelku som použila poťah na gauč. Okrem toho budeme potrebovať rovnaký rozmer z podšívky. Podšívka môže byť z ľubovoľnej látky, zvonku kabelky ju nebude vidieť.

Ako výstuž som použila kartón. Je dosť pevný, aby kabelka držala tvar a zároveň ohybný, aby sa mohol "nafúknuť", keď bude kabelka plná.Na pripravenom obdĺžniku som jeden koniec zostrihla do špica - toto bude časť, ktorou sa bude kabelka zatvárať. Rovnako som podľa vrchnej látky zastrihla aj podšívku. Potom som toto "véčko" z oboch látok zošila. Prevrátila som prácu na lícovú stranu a medzi obe látky vložila kartón pristrihnutý do tvaru trojuholníka. Potom som trojuholníkovú časť prešila po obvode aj s kartónom vnútri. Bola som zvedavá, ako bude šijací stroj zvládať kartón. Vôbec som nečakala, že to pôjde úplne ľahko. :DNa spodnú stranu cípu prišijeme patentku alebo kúsok suchého zipsu. Patentku som prišila len o podšívku a kartón, aby nebolo zvrchu vidieť stehy. Druhá časť zapínania neskôr príde na prednú stenu kabelky.Nachystáme si dva obdĺžniky z kartónu v tvare kabelky. Potom zošijeme po stranách zvlášť vrchnú látku a zvlášť podšívku. Dávame pozor, ktorá strana bude na rube. Švy musia smerovať tam, kde ich nebude vidieť, teda smerom k sebe medzi podšívku a vrchnú látku. Lícová strana podšívky tvorí vnútrajšok kabelky a tam švy viditeľné mať nechceme. Vzniknú nám dve vrecúška, jedno z podšívky a jedno z vrchnej látky.Medzi obe vrstvy vložíme kartónové obdĺžniky. Najprv napasujeme kartón do zadnej steny kabelky. Potom môžeme podšívku vložiť do vonkajšieho obalu. Nakoniec vsunieme aj prednú stenu na miesto a predný horný okraj vrchnej látky zahneme dovnútra a pristehujeme.A tým máme vlastne hotovo. Dávame pozor, aby nikde nič netrčalo a aby kartón vnútri pekne sedel. Prišijeme zapínanie na príslušné miesto prednej časti.Podľa chuti môžeme kabelku ozdobiť pyramídkami, korálkami, prirobiť pútko, čo komu napadne.

Komentáre k článku

Pridať komentár:
Meno*: Pohlavie: on ona ono oni
URL/web: zapamätať? (použije cookies)
blah:   Antispam*: ( 10 plus 6 je ? )
Text*: * treba vyplniť aspoň polia označené hviezdičkouCtení čitatelia, toto je INTERNET. Čo sa tu píše, môže byť fikcia, polopravda, holá pravda alebo neexistovať. Akákoľvek podobnosť s čímkoľvek je možno výplod vašej fantázie. Ak s hocičím nesúhlasíte, máte právo opustiť stránku a zdržať sa komentára. Komentáre môžu byť zmazané. Za podporu webu patrí vďaka M@trixXovi. Blog bol presťahovaný a od 2017 funguje výhradne na tejto adrese. Všetky práva vyhradené.

Dear readers, this is Internet. Don't accuse me of truths or halftruths. Everything you read can be fiction or result of your imagination. If you don't agree with anything, it's your problem. You have right to leave and not comment. Comments can be deleted. Special thanks for support goes to M@trixX. All rights reserved.