Štrikované puzdro na laptop

2013-12-22

Tu je krátky fotografický návod na štrikovaný obal na laptop, ktorý som vyrobila pre sestru. Budeme naň potrebovať farebné zvyšky vlny, pletacie ihlice, kus látky na podšívku, ihlu a niť.

Puzdro tvorí obdĺžnik preložený na polovicu. Odmeriame dlhšiu stranu laptopu a podľa tejto dĺžky si nahodíme očká na ihlicu. Pridáme ešte pár očiek navyše, podľa hrúbky nášho laptopu. Úplet je pružný a ešte sa natiahne, preto stačí pridať len pár očiek.Začneme pletenie a vždy po niekoľkých riadkoch nadviažeme vlnou inej farby. Môžeme vytvoriť vzor alebo farby meníme náhodne, ak máme napríklad veľa rôznych zvyškov.Pokračujeme v pletení a striedaní farieb, dokým neupletieme obdĺžnik dlhý ako 2x šírka laptopu. Môžeme pliesť hladko, obratko alebo džerzejom, ako sa komu páči. Keď máme upletené, budeme potrebovať nejaký zdrap látky na podšívku a zips, ktorý občiahne tri strany laptopu. Z podšívky vystrihneme obdĺžnik rovnakej veľkosti ako hotový úplet.Zložíme ho na polovicu a všijeme doň zips.


Vznikne nám vnútro kapsičky.Na zips prišijeme zvonku štrikovaný obal.A schováme laptop pekne do teplučka. :)Výsledok ma celkom potešil, ale keby som niečo podobné mala robiť druhýkrát, dala by som si viac záležať pri výbere a "mixovaní" farieb. Tuto som miešala farby len tak hala-bala, takže spolu nejako zvlášť neladia. Nevadí, ak sa sestre nebude páčiť, stále si ho môžem nechať. :D

Komentáre k článku

Pridať komentár:
Meno*: Pohlavie: on ona ono oni
URL/web: zapamätať? (použije cookies)
blah:   Antispam*: ( 13 plus 9 je ? )
Text*: * treba vyplniť aspoň polia označené hviezdičkouCtení čitatelia, toto je INTERNET. Čo sa tu píše, môže byť fikcia, polopravda, holá pravda alebo neexistovať. Akákoľvek podobnosť s čímkoľvek je možno výplod vašej fantázie. Ak s hocičím nesúhlasíte, máte právo opustiť stránku a zdržať sa komentára. Komentáre môžu byť zmazané. Za podporu webu patrí vďaka M@trixXovi. Blog bol presťahovaný a od 2017 funguje výhradne na tejto adrese. Všetky práva vyhradené.

Dear readers, this is Internet. Don't accuse me of truths or halftruths. Everything you read can be fiction or result of your imagination. If you don't agree with anything, it's your problem. You have right to leave and not comment. Comments can be deleted. Special thanks for support goes to M@trixX. All rights reserved.