Rumunsko na bicykli | deň III

2017-11-13

Urziceni - Vernești (odhadom 61 km)

Deň bol neproduktívny. Fúkal protivietor, takže sme sa hýbali slimačím tempom. O druhej sme sa doterigali do Buzau, nakúpili a zožrali každý po pollitri zmrzliny, lebo som rozhodla, že to je tak akurát. Neskôr sme stáli vo Vernești pri potôčiku a opláchli seba a oblečenie. Práve keď sme s tým boli hotoví a radi by sme ho počas jazdy usušiť, začalo pršať. Skryli sme sa pod most a pustili sa do olovrantu. Za ten čas okolo prehrkotal vozík, ktorý sa kus ďalej pri brode (kde sme sa pred chvíľou kúpali) stretol s druhým vozíkom. Dvaja Šmajdalfovia spolu kecali a potom prebrodili potok každý na druhú stranu.

Rozpršalo sa už seriózne a my sme stále odkladali odchod, lebo sa nám nechcelo do dažďa a mokrého kempovania. Narozdiel od M.-a som chcela využiť čas užitočne a poriadne som nastavila rozladené prevody a brzdy (až doteraz som musela mať prednú brzdu odpojenú, lebo šrchala). Nakoniec sme sa rozhodli, že už je aj tak dosť neskoro a kašleme nato, zostaneme radšej tu, kde aspoň neprší. Takže dnes stanujeme "na pláži", aj keď vo vode plávajú odpadky, kúsok od nás je kobylinec a úplne všade kozie bobky. Večer nás došiel očuchať miestny čuvač a z opačného brehu na nás nakúkal nejaký ujko, ale inak to bolo pokojné nocovanie.

Komentáre k článku

Pridať komentár:
Meno*: Pohlavie: on ona ono oni
URL/web: zapamätať? (použije cookies)
blah:   Antispam*: ( 8 plus 3 je ? )
Text*: * treba vyplniť aspoň polia označené hviezdičkouCtení čitatelia, toto je INTERNET. Čo sa tu píše, môže byť fikcia, polopravda, holá pravda alebo neexistovať. Akákoľvek podobnosť s čímkoľvek je možno výplod vašej fantázie. Ak s hocičím nesúhlasíte, máte právo opustiť stránku a zdržať sa komentára. Komentáre môžu byť zmazané. Za podporu webu patrí vďaka M@trixXovi. Blog bol presťahovaný a od 2017 funguje výhradne na tejto adrese. Všetky práva vyhradené.

Dear readers, this is Internet. Don't accuse me of truths or halftruths. Everything you read can be fiction or result of your imagination. If you don't agree with anything, it's your problem. You have right to leave and not comment. Comments can be deleted. Special thanks for support goes to M@trixX. All rights reserved.