Výroba Príšernej knihy príšer

2017-01-02

Že budem robiť Príšernú knihu príšer som vedela okamžite, ako som zbadala tento kožuch:V prvom rade som nechcela použiť skutočnú knihu, lebo sa mi to zdalo barbarské a žiadnu poriadnu buchľu kýžených rozmerov aj tak nemám. Preto som si na tento účel zaobstarala drevenú krabicu (formát A4) s pántmi, ktorá sa bude zvonku tváriť ako kniha, ale v skutočnosti sa do nej budú dať odkladať veci.

Chrup príšerky som plánovala vytvarovať z modelovacej hmoty. Náhodou som objavila takéto hotové zuby, takže z hmoty vymodelujem iba ďasná. Hmota sa ukázala byť asi prešlá, lebo sa s ňou veľmi zle pracovalo, praskala a lámala sa, preto som nakoniec skončila pri hnetení poctivého slaného cesta z múky, vody a soli.Zistila som, že zuby sú prilíš dlhé a tak som upírske špičáky v polovici urezala asi takto:Toto sú ďasná z cesta, ktoré som vytvarovala priamo na krabici a napichala do nich zuby. Podobne som spravila ešte jeden kus, čoby dolný rad zubov a takto som to nechala asi 2 dni schnúť na radiátore.

Hotová zubiská som zafarbila načerveno (chyba) a prilepila zhora a zdola okolo otvárania.

Potom som škatuľu oblepila chlpatou látkou. Napredu som ju zastrihla do naježených cípov. V hornej časti som srsť nastrihla a vložila pod ňu dve ramenné vypchávky na seba, takže vzniklo niečo ako netvorova hlava. Látku som prilepila naspäť.Potom niekedy som prišla nato, že ten červený chrup je dosť škaredý a prefarbila ho naružovo. Samozrejme už to nešlo tak jednoducho a pekne, lepšie by bolo spraviť ho ružový hneď na začiatku. Ďalej som dolepila niekoľko chumáčikov srsti (ktorej sa po strihaní chlpatého kabáta povaľovalo naokolo dosť), aby prechod do tej nechlpatej časti bol menej výrazný. Nakoniec som nalepila čierne korálky na miesto očí.Hotová Príšerná kniha príšer:

Aj keď som dopredu nevedela čo a ako, dopadlo to celkom dobre. Už sa teším, ako si z ostatnej huňe vyrobím nejaké zateplené náramenníky alebo inú srandu.

Komentáre k článku

Pridať komentár:
Meno*: Pohlavie: on ona ono oni
URL/web: zapamätať? (použije cookies)
blah:   Antispam*: ( 12 plus 3 je ? )
Text*: * treba vyplniť aspoň polia označené hviezdičkouCtení čitatelia, toto je INTERNET. Čo sa tu píše, môže byť fikcia, polopravda, holá pravda alebo neexistovať. Akákoľvek podobnosť s čímkoľvek je možno výplod vašej fantázie. Ak s hocičím nesúhlasíte, máte právo opustiť stránku a zdržať sa komentára. Komentáre môžu byť zmazané. Za podporu webu patrí vďaka M@trixXovi. Blog bol presťahovaný a od 2017 funguje výhradne na tejto adrese. Všetky práva vyhradené.

Dear readers, this is Internet. Don't accuse me of truths or halftruths. Everything you read can be fiction or result of your imagination. If you don't agree with anything, it's your problem. You have right to leave and not comment. Comments can be deleted. Special thanks for support goes to M@trixX. All rights reserved.