Up-datujeme sukňu

2014-02-06

Toto je taký mini šijací projekt, ako som upravovala starú dievčenskú sukňu s trakmi na sukňu, ktorú môžem nosiť.Cieľ: Skrátiť a do pása vsadiť gumu. Nič komplikované, ale nech som špekulovala koľko som chcela, nevychádzalo mi to. Potrebovala by som horný okraj založiť a do vzniknutého "tunela" navliecť pásovú gumu. Ale pri polkruhu je obvod o pár centimetrov nižšie proste väčší, nepomôžem si.

Riešenie: Nadšiť. Za tým účelom zužitkujem ramienka, aby som mala látku rovnakého vzoru.

Postup:
1. Skrátiť.
Vždy v určitých rozostupoch namerať od vrchného okraja želanú vzdialenosť, nakresliť líniu a odstrihnúť (rovnakým spôsobom možno merať aj od spodného okraja).

2. Zošiť postranný šev sukne.

3. Prišiť pás.
Pripravíme si pásik so šírkou asi 5 cm a dĺžkou rovnakou ako horný okraj sukne. Preložíme ho po dĺžke na polovicu, zožehlíme a prišijeme. Ponecháme si len malý otvor, cez ktorý zatváracím špendlíkom navlečieme gumu a voľné konce zošijeme.

5. Prišiť posledný kúsok pásu k sukni.Hotovo! So sukňou bolo minimum práce a išlo vlastne len o drobný chirurgický zákrok, aký doma zvládne každý. Tajne dúfam, že vás prečítanie článku inšpiruje k nejakej recyklačno-kreatívnej činnosti (čo to bude? prešívanie starého oblečenia alebo vylepšovanie nejakého nudného kusu odevu?).Komentáre k článku

Pridať komentár:
Meno*: Pohlavie: on ona ono oni
URL/web: zapamätať? (použije cookies)
blah:   Antispam*: ( 18 plus 5 je ? )
Text*: * treba vyplniť aspoň polia označené hviezdičkouCtení čitatelia, toto je INTERNET. Čo sa tu píše, môže byť fikcia, polopravda, holá pravda alebo neexistovať. Akákoľvek podobnosť s čímkoľvek je možno výplod vašej fantázie. Ak s hocičím nesúhlasíte, máte právo opustiť stránku a zdržať sa komentára. Komentáre môžu byť zmazané. Za podporu webu patrí vďaka M@trixXovi. Blog bol presťahovaný a od 2017 funguje výhradne na tejto adrese. Všetky práva vyhradené.

Dear readers, this is Internet. Don't accuse me of truths or halftruths. Everything you read can be fiction or result of your imagination. If you don't agree with anything, it's your problem. You have right to leave and not comment. Comments can be deleted. Special thanks for support goes to M@trixX. All rights reserved.