Nástrahy 1 eurových obchodov

2014-03-04

Možno som tu už spomínala, že v galantériách a v obchodoch s kreatívnymi potrebami, ktoré poznám, je každá hlúposť neprimerané drahá. Napríklad okolo 5 euro za zips alebo za meter krajky, 2 eurá za možno 10 koráliek a podobne. To ma vie často od kúpy odradiť a poviem si, že sa zaobídem aj bez toho.

Na šitie mi v podstate vystačuje to, čo už mám doma a len zriedka potrebujem niečo dokúpiť. Staré oblečenie na látky, odpárané zipsy a gombíky, stužky, čipky... To všetko sa dá zrecyklovať a znova použiť. Samozrejme sa naskytnú všelijaké drobnosti, pásová guma, suchý zips, patentky, ktorých nie je nikdy dosť. Preto ma potešilo, keď som objavila obchody, ktoré podobné serepetičky predávajú spoločne s kopou iných zbytočných nutností aj lacnejšie.

Jedny z nich sú "1 eurové obchody", určite ich poznáte. Doteraz som videla len také, ktoré sa volali napríklad Všetko za 1€ a prvá vec, ktorú chytím do ruky, nesie cenovku 5.99... Vo Viedni som ale objavila naozajstné jednoeurové obchody, kde je každá blbosť bez rozdielu za 1 euro. Za éčko tam od Jugošov kúpite vôňu do hajzla, sekundové lepidlo a zapaľovač, ale napríklad aj veľké balenie gumy a jedno klbko pletacej vlny.

Obchody ako Kik, Teddy (tam som napríklad kúpila cievky) a Pepco tiež občas predávajú rôzne drobnosti na ručné práce a kreatívne potreby sú tam oveľa lacnejšie ako v hobby obchode. Veľa lacných blbostí ako gombíky, korálky alebo pyramídky kúpite na ebayi po 100 ks baleniach, ak sa vám chce 2 mesiace čakať. A balenie suchého zipsu som dokonca kúpila v čínskom obchode. Super, nie? Fakt sa teším, lebo si nemienim každýkrát kupovať takéto hovadiny za absurdne zveličené ceny.Komentáre k článku

Pridať komentár:
Meno*: Pohlavie: on ona ono oni
URL/web: zapamätať? (použije cookies)
blah:   Antispam*: ( 13 plus 7 je ? )
Text*: * treba vyplniť aspoň polia označené hviezdičkouCtení čitatelia, toto je INTERNET. Čo sa tu píše, môže byť fikcia, polopravda, holá pravda alebo neexistovať. Akákoľvek podobnosť s čímkoľvek je možno výplod vašej fantázie. Ak s hocičím nesúhlasíte, máte právo opustiť stránku a zdržať sa komentára. Komentáre môžu byť zmazané. Za podporu webu patrí vďaka M@trixXovi. Blog bol presťahovaný a od 2017 funguje výhradne na tejto adrese. Všetky práva vyhradené.

Dear readers, this is Internet. Don't accuse me of truths or halftruths. Everything you read can be fiction or result of your imagination. If you don't agree with anything, it's your problem. You have right to leave and not comment. Comments can be deleted. Special thanks for support goes to M@trixX. All rights reserved.