Nástrahy 1 eurových obchodov

2014-03-04

Možno som tu už spomínala, že v galantériách a v obchodoch s kreatívnymi potrebami, ktoré poznám, je každá hlúposť neprimerané drahá. Napríklad okolo 5 euro za zips alebo za meter krajky, 2 eurá za možno 10 koráliek a podobne. To ma vie často od kúpy odradiť a poviem si, že sa zaobídem aj bez toho.

Na šitie mi v podstate vystačuje to, čo už mám doma a len zriedka potrebujem niečo dokúpiť. Staré oblečenie na látky, odpárané zipsy a gombíky, stužky, čipky... To všetko sa dá zrecyklovať a znova použiť. Samozrejme sa naskytnú všelijaké drobnosti, pásová guma, suchý zips, patentky, ktorých nie je nikdy dosť. Preto ma potešilo, keď som objavila obchody, ktoré podobné serepetičky predávajú spoločne s kopou iných zbytočných nutností aj lacnejšie.

Jedny z nich sú "1 eurové obchody", určite ich poznáte. Doteraz som videla len také, ktoré sa volali napríklad Všetko za 1€ a prvá vec, ktorú chytím do ruky, nesie cenovku 5.99... Vo Viedni som ale objavila naozajstné jednoeurové obchody, kde je každá blbosť bez rozdielu za 1 euro. Za éčko tam od Jugošov kúpite vôňu do hajzla, sekundové lepidlo a zapaľovač, ale napríklad aj veľké balenie gumy a jedno klbko pletacej vlny.

Obchody ako Kik, Teddy (tam som napríklad kúpila cievky) a Pepco tiež občas predávajú rôzne drobnosti na ručné práce a kreatívne potreby sú tam oveľa lacnejšie ako v hobby obchode. Veľa lacných blbostí ako gombíky, korálky alebo pyramídky kúpite na ebayi po 100 ks baleniach, ak sa vám chce 2 mesiace čakať. A balenie suchého zipsu som dokonca kúpila v čínskom obchode. Super, nie? Fakt sa teším, lebo si nemienim každýkrát kupovať takéto hovadiny za absurdne zveličené ceny.Komentáre k článku

Pridať komentár:
Meno*: Pohlavie: on ona ono oni
URL/web: zapamätať? (použije cookies)
blah:   Antispam*: ( 13 plus 7 je ? )
Text*: * treba vyplniť aspoň polia označené hviezdičkou