Káro vesta

2014-02-22

Takže som sa s chuťou vrhla do ďalšieho projektu, ktorým je táto kockovaná "rocková" vesta z bývalej bundy. Premena išla rýchlo a ľahko a celá práca mi na moje prekvapenie nezabrala viac ako hodinu. Od samej radosti som k novej veste hneď vymyslela tri kombá, s čím ju budem nosiť.
Aký je teda postup?Vesta vznikla zo starého svetra/bundy, na ktorej sa mi páčil károvaný vzor, nie však pletené rukávy. Šmyk-šmyk, rýchlo som sa ich zbavila.Ešte som však nemala vyhraté, pretože mi vesta bola veľká. Rozpustila som bočné švy a z oboch strán pár centimetrov ubrala. Tým sa trochu napol aj zadný diel a zmenšili otvory na ruky. Potom som diely po stranách opäť zošpendlila a zošila na stroji (samozrejme, môžeme pochytiť aj ihlu a niť a šev zošiť ručne).

Potom už bolo potrebné len zahnúť okraje dovnútra, úhľadne ich zažehliť a z rubu drobnými stehmi ručne pristehovať. Hotovo!Tu už sú ukážky stylingu, v súlade s mojou filozofiou hlavne kombinácie rôzneho recyklovaného oblečenia.S čiernymi nohavicami po mame.Po "americky", aj keď nie som veľký fanúšik vlajok a ešte aj cudzích. Toto tričko mám ale rada, zdedené po rodine, rovnako ako aj rifle.A nakoniec s nejakými kupovanými handrami.

Pripomienky mi samozrejme môžete dať vedieť v komentároch.

Komentáre k článku

evanse
11.Dez 2017 17:13
Bylo by moc prosté říct místo „projekt“, že se spustila do šití? :D :D :D
Akrim ♀
14.Dez 2017 22:01
Bolo by to to isté, či....?
Pomenuj plánovanie a proces šitia jedným podstatným menom?
A prečo je to vlastne dôležité? :D
Pridať komentár:
Meno*: Pohlavie: on ona ono oni
URL/web: zapamätať? (použije cookies)
blah:   Antispam*: ( 9 plus 4 je ? )
Text*: * treba vyplniť aspoň polia označené hviezdičkouCtení čitatelia, toto je INTERNET. Čo sa tu píše, môže byť fikcia, polopravda, holá pravda alebo neexistovať. Akákoľvek podobnosť s čímkoľvek je možno výplod vašej fantázie. Ak s hocičím nesúhlasíte, máte právo opustiť stránku a zdržať sa komentára. Komentáre môžu byť zmazané. Za podporu webu patrí vďaka M@trixXovi. Blog bol presťahovaný a od 2017 funguje výhradne na tejto adrese. Všetky práva vyhradené.

Dear readers, this is Internet. Don't accuse me of truths or halftruths. Everything you read can be fiction or result of your imagination. If you don't agree with anything, it's your problem. You have right to leave and not comment. Comments can be deleted. Special thanks for support goes to M@trixX. All rights reserved.