Káro vesta

2014-02-22

Takže som sa s chuťou vrhla do ďalšieho projektu, ktorým je táto kockovaná "rocková" vesta z bývalej bundy. Premena išla rýchlo a ľahko a celá práca mi na moje prekvapenie nezabrala viac ako hodinu. Od samej radosti som k novej veste hneď vymyslela tri kombá, s čím ju budem nosiť.
Aký je teda postup?Vesta vznikla zo starého svetra/bundy, na ktorej sa mi páčil károvaný vzor, nie však pletené rukávy. Šmyk-šmyk, rýchlo som sa ich zbavila.Ešte som však nemala vyhraté, pretože mi vesta bola veľká. Rozpustila som bočné švy a z oboch strán pár centimetrov ubrala. Tým sa trochu napol aj zadný diel a zmenšili otvory na ruky. Potom som diely po stranách opäť zošpendlila a zošila na stroji (samozrejme, môžeme pochytiť aj ihlu a niť a šev zošiť ručne).

Potom už bolo potrebné len zahnúť okraje dovnútra, úhľadne ich zažehliť a z rubu drobnými stehmi ručne pristehovať. Hotovo!Tu už sú ukážky stylingu, v súlade s mojou filozofiou hlavne kombinácie rôzneho recyklovaného oblečenia.S čiernymi nohavicami po mame.Po "americky", aj keď nie som veľký fanúšik vlajok a ešte aj cudzích. Toto tričko mám ale rada, zdedené po rodine, rovnako ako aj rifle.A nakoniec s nejakými kupovanými handrami.

Pripomienky mi samozrejme môžete dať vedieť v komentároch.

Komentáre k článku

evanse
11.Dez 2017 17:13
Bylo by moc prosté říct místo „projekt“, že se spustila do šití? :D :D :D
Akrim ♀
14.Dez 2017 22:01
Bolo by to to isté, či....?
Pomenuj plánovanie a proces šitia jedným podstatným menom?
A prečo je to vlastne dôležité? :D
Pridať komentár:
Meno*: Pohlavie: on ona ono oni
URL/web: zapamätať? (použije cookies)
blah:   Antispam*: ( 9 plus 4 je ? )
Text*: * treba vyplniť aspoň polia označené hviezdičkou