Hurá, rubriky!

2014-02-23

S myšlienkou na nový vzhľad blogu sa pohrávam už dlhšie a pomaly už si o to pýta, rovnako ako o kompletnú reorganizáciu. Takže, čo je tu iné?

Pokúsila som sa o zmenu dizajnu, pričom som obrázok z internetu chcela vymeniť za fotku. Nové pozadie by nebolo zlé, ale nakoniec pôsobilo jednoliato a bezvýrazne, takže predsa naďalej zostanem pri starom.To pôvodné je predsa len veselšie, takže po vizuálnej stránke sa zatiaľ žiadne veľké zmeny diať nebudú.Zároveň som vytvorila rubriky s cieľom spraviť tento blog prehľadnejším.

Pokúsila som sa roztriediť všetky tie rôznorodé články, ktoré sa tu za posledných niekoľko mesiacov nakopili a priradila im nasledujúce kategórie:

1. Ručné práce
Tu nájdete články o šití a veciach s tým súvisiacich, moje projekty, kreatívne práce a výtvory, ale aj návody a ďalšie informácie na tému ručné práce. Šitie ma stále baví, aj keď mi naň nezvyšuje toľko času, koľko by som si predstavovala. Môj najväčší problém je veľa začatých vecí a málo dokončených. Tejto témy sa drží a v budúcnosti asi aj bude najväčšia časť článkov.

2. Fotky
V tejto rubrike som zhrnula svoje príspevky obsahujúce fotky k rôznym témam a príležitostiam. Nehľadajte u mňa žiadne profi ani umelecké fotky, nemám zrkadlovku a rada fotím len tak s kompaktom všeličo zaujímavé. Popri fotografických návodoch, ktoré sú dôležitou súčasťou blogu, sa tu sem-tam môžu objaviť fotky prírody, miest, ľudí a vecí, čo ma zaujali, ktoré skončia v tejto kategórii.

3. Príbehy a zážitky
Články o všetkom možnom, čo sa mi prihodilo, zažila som alebo čo som si proste vymyslela.

4. Výlety
V tejto rubrike chcem zhromaždiť články z rôznych výletov a ciest. Ale to asi chvíľu potrvá - do leta je ešte ďaleko.

5. Úvahy a postrehy
Rubrika, ktorá objasňuje sama seba - články, v ktorých prezentujem svoje stanovisko k rôznym témam, napríkad k téme týždňa.

V skutočnosti by som oveľa radšej privítala menovky, aby sa jednému článku dalo priradiť viacero kategórií. Škoda že to stránka neumožňuje. Ale aj rubriky sem vniesli želaný poriadok a to je určite krok k lepšiemu.

Na záver by som chcela zhrnúť svoje krátke pôsobenie na blogu. Prvé články sa týkali hlavne šitia a s touto myšlienkou som pred asi 5 mesiacmi založila blog. Odvtedy sa tu objavilo všeličo a musím konštatovať, že sa neviem držať jednej témy. Skúšam rôzne typy článkov a neskôr nechápem, aké pohnútky ma viedli k ich napísaniu.

Často nemám čas písať. Už som dlho nič nové neušila a preto mi chýba materiál na články (ale kúpila som si novú látku!). Mám veľa rozpracovaných projektov a vyhýbam sa ich dokončeniu. Ale občas tajne oxidujem na iných blogoch a čítam si články (áno, možno aj vaše!). Inokedy celý týždeň podprahovo rozmýšľam nad témou týždňa. A čo som zistila? Tuším ma to baví. Takže je veľká šanca, že tento blog bude ďalej pokračovať.

Stať sa uznávaným blogerom a vyjadrovať sa k relevantným témam na vysokej úrovni je ťažké a to sa mi nechce. Mne stačí miesto, kde sa môžem jednoducho len vypísať zo svojej rádoby kreativity a zároveň je takou virtuálnou knižnicou môjho života. Samozrejme, že je písaný aj pre možných čitateľov, ale asi si ho sebecky a narcisticky píšem hlavne pre seba.

Komentáre k článku

Pridať komentár:
Meno*: Pohlavie: on ona ono oni
URL/web: zapamätať? (použije cookies)
blah:   Antispam*: ( 10 plus 4 je ? )
Text*: * treba vyplniť aspoň polia označené hviezdičkouCtení čitatelia, toto je INTERNET. Čo sa tu píše, môže byť fikcia, polopravda, holá pravda alebo neexistovať. Akákoľvek podobnosť s čímkoľvek je možno výplod vašej fantázie. Ak s hocičím nesúhlasíte, máte právo opustiť stránku a zdržať sa komentára. Komentáre môžu byť zmazané. Za podporu webu patrí vďaka M@trixXovi. Blog bol presťahovaný a od 2017 funguje výhradne na tejto adrese. Všetky práva vyhradené.

Dear readers, this is Internet. Don't accuse me of truths or halftruths. Everything you read can be fiction or result of your imagination. If you don't agree with anything, it's your problem. You have right to leave and not comment. Comments can be deleted. Special thanks for support goes to M@trixX. All rights reserved.